Окружно такмичење из математике, 19.3.2016. године

ВАЖНО - за ученике 6. разреда.

У кључу за задатке са Окружног такмичења из математике за ученике основних школа, у задатку 3 за 6. разред испуштено је једно решење:

m=8, n=11

Дакле, задатак има 4 решења, а не три како је наведено. Код бодовања, сваком такмичару који је навео било која три тачна решења (уз претходно образложење), признати максималан број бодова.

По одлуци комисије за прегледање задатака из математике на окружном нивоу од 19.3.2016. године уважавају се жалбе које се подносе сат времена након објављивања прелиминарне листе. Жалбе се могу поднети лично, а сви који нису из Зрењанина жалбе могу поднети позивом на број телефона 023 525 990.

КОНАЧНИ резултати такмичења по разредима на окружном нивоу 2016. године

Задаци и решења задатака

4. разред (4. и 5. разред на мађарском језику) (4. и 5. разред на словачком језику)

5. разред