Школска 2018-2019. година

22.1.2018. ,,Дакле, Ви сте тај Урош Предић?“

Наши петаци су имали прилику да посете изложбу ,,Дакле, Ви сте тај Урош Предић?“ коју нам је објаснила и приближила ликовна педагошкиња Невена Дујин Грковић. Наша школа се годинама радо одазива позивима на ликовне радионице које она тако занимљиво, пажљиво и посвећено осмисли и води. Овога пута, након посете изложби, петаци су учествовали у ликовној радионици ,,Слика од облака“ која је инспирисана дивном Предићевом сликом ,,Визија од облака“. Невена је представила дело нашег сликара, а затим су ученици различитим техникама сликали своје импресије о облацима. На пројектору су се смењивале фотографије ,,наших домаћих облака“, како се шаљиво у разговору са нама изразила, напомињући да фотографије облака нису преузете са интернета, већ да су специјално за радионицу фотографисани облаци који су тих дана плутали над нашим градом.
Увек нам буде забавно на оваквим радионицама и сјајно нас угосте домаћини народног музеја. Уживајте у фотографијама насталим на радионици! (Наташа Живков Стојков, наставница ликовног)

PametnoIbezbedno

petljajpg