Школски догађаји у 2017-2018. години

20.11-24.11.2017. - "Дабар" и у нашој школи

Дабар је међународно такмичење из рачунарске и информатичке писмености за ученике основних и средњих школа. У нашој школи такмичење се спроводи четврту годину. Његов главни циљ је повећање интересовање ученика за рачунарство и информатику. Желимо да покажемо да рачунар није само средство за комуникацију, претраживање интернета, обраду текста, слушање музике и гледање филмова. Рачунар је неисцрпан извор занимљивих логичких проблема, због чега рад на рачунару никада није досадан.

Такмичење је намењено ученицима заинтересованим за различите области рачунарства и информатике. Нагласак је на програмирању и техничким знањима, али и општим тема и решавању конкретних проблема.
Такмичење се за основну школу одвија у две категорије, које су везане за узраст ученика и разред који похађају:
1. Дабарчић (5. до 6. разреда основне школе);
2. Млади Дабар (7. до 8. разреда основне школе).

Више о овом такмичењу можете сазнати овде.