Школски догађаји у 2017-2018. години

3.11.2017. Победници смо републичког такмичења у еко-квизу!

Наша екипа у саставу Сара Тапаи, Никола Бјелица, Катарина Јахура и Борис Булован победник је републичког такмичења. Ученике је припремала наставница биологије Ана Петров. Екипа наше школе победник је републичког такмичења у еко-квизу “Прљаво или чисто - није исто”. Они су у петак,  3.11.2017. године у Београду, у Пионирском граду, показали највише знања и умећа на првом републичком такмичењу те врсте и победили.

Јавно комунално предузеће „Чистоћа и зеленило“ Зрењанин, у сарадњи са ЈКП “Градска чистоћа” из Београда спровело је у претходној 2016/17 школској години еко-квиз на тему „Прљаво или чисто није исто“, за ученике од петог до осмог разреда. Реч је о едукативном квизу, чији је циљ подизање нивоа свести основаца о значају животне средине и нивоа информисаности о рециклажи и екологији. Квиз је био намењен школама на територији града Зрењанина и насељених места, а у конкуренцији девет школа пласман на финално, републичко такмичење изборила је наша екипа.